Konya Bilim Merkezi BilimUp

Hakkımızda

Biz Kimiz?

Bizler bilimup.com markası olarak Konya Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi bünyesi ve çatısı altında çalışmaktayız. Üretilen içerikler için, alanında yetkin, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde öğrenim yazarlar, editörler ve içerik geliştirme ekibimiz ile çalışmaktayız.


Amacımız

BilimUp olarak, bilimin insanların görüş alanına girmesini sağlamayı, toplum gözünde değerini artırmayı ve bilimi anlaşılır ve ulaşılır kılmayı amaçlıyoruz.


Bunun İçin Neler Yapıyoruz?

Bilgiyi ve bilimi klasik yöntemler yerine yine bilimin ve teknolojinin sunduğu araçlar vasıtasıyla araştırıyor ve renkli tasarımlarla insanların ilgisine sunuyoruz.


bilimup.com web sitesinde “her güne bir makale” başlığıyla bilimin geniş yelpazesinden seçilmiş bir konuyu okuyucuların ilgisine sunuyoruz. Instagram, Twitter, Facebook ve LinkedIn sosyal medya platformlarında paylaşımlar yaparak yayımlanan makaleler ve güncel bilimsel gelişmeler hakkında bilgi veriyoruz. Aynı zamanda Spotify, Google Podcast, Apple Podcast ve kendi web sitemizde de belirli konularda podcast yayınları gerçekleştiriyoruz.


Bilimup.com web sitesinde yayımlanan makalelerde ulusal ve uluslararası anlamda bilim gazeteciliği yapan ve bilimin yaygınlaşmasına katkı sağlayan tüm kaynaklardan yararlanıyor ve bu kaynakları makalede belirtiyoruz. BilimUp yazar kadrosunun emeğiyle ortaya çıkarılan içeriklerin de diğer sitelerde alıntı yapılarak paylaşılmasını hedefliyoruz.


Bilimin doğasına uygun içerik hazırlama noktasında bilimUp’a katkı sağlayan tüm paydaşlara teşekkür ederiz.


Bilimle kalın!ANASAYFA
RASTGELE
KATEGORİLER
POPÜLER
EN YENİLER