Konya Bilim Merkezi BilimUp

Faydalı Google Chrome Eklentileri

Demet Demir
3 dk
927


Resimlerin üzerine gelerek tam boyutlu görmenizi sağlayan Hover Zoom+

Hover Zoom+ eklentisi sayesinde bir resmin üzerine fare imlecini getirdiğinizde resmin orijinal boyutunu herhangi bir yeni pencere açmadan görebiliyorsunuz. Üstelik resmin üzerine fare imlecini getirip büyüttüğünüzde, klavyenizde ‘S’ tuşuna basarak resmi direkt olarak indirebiliyorsunuz.

Bir internet sayfasını PDF olarak kaydedip çıktı almak için Print Friendly & PDF

Bu eklenti sayesinde bir internet sayfasını yazdırmak istediğinizde sitedeki resimler, reklamlar, linkler ve bütün gereksiz unsurları kaldırarak karşınıza salt metni çıkartıyor ve üzerinde düzenlemeler yapmanıza izin veriyor.

Renk körlüğü yaşıyorsanız Colorblind - Dalton for Chrome

Colorblind – Dalton, farklı tür renk körlüğü yaşayan insanlar için siteleri ona uygun renk ayarlarıyla düzenleyen oldukça faydalı bir eklenti. Eklentide Tritanopia (mavi renk körlüğü), Deuteranopia (yeşil renk körlüğü) ve Protanopia (kırmızı renk körlüğü) hastalığı bulunan insanlar için siteler özel olarak optimize ediliyor.

Karşılaştığınız bir yazı tipini anında öğrenmek için WhatFont

WhatFont eklentisi, özellikle tasarımcılar için çok faydalı bir eklenti. Bu eklenti sayesinde internette karşılaştığınız bir yazının fontunu direkt olarak görebiliyorsunuz.

AdBlocker Ultimate

AdBlocker Ultimate, web’de gezinirken hiçbir reklamı görmemenizi sağlayan ücretsiz, açık kaynaklı bir reklam engelleyicidir. Eklenti, banner reklamlar, videolar ve pop-up’lar gibi reklamları kaldırırken çeşitli çevrimiçi izleme araçlarını da engeller. Kullanıcılar, reklamlarını desteklemek istedikleri belirli web sitelerini beyaz listeye ekleme seçeneğine sahiptir.

LastPass

LastPass, çok fazla şifre hatırlamak istemeyenler için en çok kullanılan Chrome eklentisidir. Ödüllü bir şifre yöneticisi olan LastPass, şifrelerinizi kaydeder. Her bilgisayardan ve mobil cihazdan güvenli erişim sağlar.


Benzer Makaleler
Nanosensörler Kalp Krizini Tespit Edebilir Mi?
Gramofonlar Nasıl Çalışır?
Elektronik Atık Sorunu Çözülebilir Mi?
Arkeolojik Bulguların Yaşı Nasıl Hesaplanıyor?
Tuz Tanesi Boyutunda Fotoğraflar Çeken Kamera
Kan Vermeden Değerlerinizi Ölçmenin Bir Yolu Olsa Nasıl Olurdu?
Web Siteleri Temalarıyla Kullanıcılarını Manipüle Mi Ediyor?
Bilgisayarlar da Bilgisayarlardan Oluşur
Kişisel Veri Gizliliği Nedir ve Neden Önemlidir?
ANASAYFA
RASTGELE
KATEGORİLER
POPÜLER
EN YENİLER